Психічне здоров'я в період пандемії COVID-19
Семінар з онлайн трансляцією
Спікер - проф. Хаустова Олена Олександрівна
16 квітня 2020 - online - 19:00
Про що буде йти мова?
Будь-який великий спалах небезпечної інфекції матиме негативний вплив на людей та суспільство. Сучасна пандемія COVID-19 супроводжується розповсюдженою «інфодемією» та очікувано прийдешньою «епідемією» тривоги, передбачувано спричиняючи суспільні психологічні реакції, такі як напруга, тривога та страх, втрата орієнтирів та планів на майбутнє, що може призводити до гострої реакції на стрес, посттравматичного стресового розладу, депресії, інших емоційних розладів і як наслідку – зростання аутоагресивних дій аж до суїциду. Критичними напрямками для зміцнення стратегії психічного здоров'я під час спалаху COVID-19 є: ідентифікація груп підвищеного ризику; покращений скринінг психічних розладів; психологічні втручання; підтримка залучених до спалаху COVID-19 медичних працівників; надання точної та повної інформації; інтеграція медичних та громадських ресурсів. Дієвою є модель психологічного втручання, що інтегрує лікарів, психіатрів, психологів та соціальних працівників в Інтернет-платформи для здійснення психологічного втручання щодо пацієнтів, їхніх сімей та медичного персоналу. Втручання має ґрунтуватися на всебічній оцінці факторів ризику, що призводять до психологічних проблем, включаючи погане психічне здоров'я до кризи, побоювання, травмування себе та членів сім'ї, небезпечні для життя обставини, паніку, відрив від сім'ї та низький дохід домогосподарств. Найбільш поширеним психічним порушенням серед осіб, ситуаційно залучених до спалаху COVID-19, є тривога, рівень якої ситуаційно стандартно рекомендовано визначати за шкалою GAD-7. Оптимальною тактикою лікування пацієнтів з тривожними розладами, в тому числі асоційованими з COVID-19, є вважається поєднання психотерапії та фармакотерапії. Нинішню «епідемію» тривоги треба долати за допомогою біопсихосоціальних підходів. Ми маємо підтримувати та навчати наших пацієнтів та громадськість у цілому щодо боротьби зі стресом, нагадуючи про швидкоплинність епідемій, починаючи від іспанського грипу 1918 року аж до вірусу Еболи у 2013 році або вірусу Зіка у 2016 році. Нинішня пандемія COVID-19 повинна прищепити нас бути більш підготовленими та стійкими до неминучих майбутніх пандемій, берегти психічне здоров'я .
Спікер
Хаустова Олена Олександрівна, психіатр, медичний психолог, психотерапевт, соціолог, доктор медичних наук, професор кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, заступник головного редактора журналу «Психосоматична медицина та загальна практика, автор понад 400 наукових публікацій. У 2007 році захистила докторську дисертацію на тему «Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування)». Є віце-президентом Всеукраїнської асоціації психосоматичної медицини. Сфера професійних інтересів: психосоматична медицина, психіатрія, медична психологія, біопсихосоціальні аспекти загальної медицини, психофармакотерапія.
Програма
Четвер, 16 квітня 2020
18:50 – 19:00
Підключення зареєстрованих учасників та перевірка сигналу
19:00 – 19:45
ЛЕКЦІЯ: Психічне здоров'я в період пандемії COVID-19
19:45 – 20:00
Відповіді на питання, поставлені в чаті під час лекції
20:00 – 20:20
Онлайн тестування за матеріалами лекції
Посилання на трансляцію
Буде відправлено зареєстрованим учасникам по СМС та Email за годину до початку трансляції.
Сертифікат
Кожен учасник, який пройде тестування за матеріалами семінару, отримає сертифікат на 10 балів безперервної професійної освіти
Згідно 446 наказу Міністерства охорони здоров'я України від 22.02.2019 року.
Організатор - Українська медична академія
Українська медична академія
На варті освіти сучасних лікарів
Семінар проходить за підтримки компанії Acino
Компанія Acino
Швейцарська якість, українська ціна
Організатор - Українська медична академія (Медак)
вул. Межигірська 82, м. Київ, 04080
info@medac.in.ua
Умови використання та Угода користувача
Політика конфіденційності