Додавання нуклеотидів до лікування хронічного болю з проявами нейропатії дозволяє підсилити ефект основної терапії1
Комплексне лікування з включенням природних нуклеотидів, що покращують нервову провідність, демонструє більш високу ефективність1. Важливою перевагою комплексного підходу є високий профіль безпеки, тому що нуклеотиди є ендогенними речовинами2. При цьому важливо пам'ятати, що ефективність нуклеотиду уридину безпосередньо залежить від дози й тривалості лікування3. Застосування уридину сприяє відновленню мієлінової оболонки нервів і покращанню нейрофізіологічних показників провідності4. Завдяки додаванню комбінації уридину, вітамінів групи В і фолієвої кислоти до основної терапії хронічного болю з проявами невропатії можна досягти зменшення кратності та/або доз супутніх препаратів або досягти повної їх відміни1.

Одним з представлених в Україні комплексних препаратів є Юнігамма® (Unipharm, США), що містить 150 мг уридину, 82,5 мг холіну, 2,5 мг вітаміну В1, 4 мг вітаміну В6, 3 мкг вітаміну В12 і 400 мкг фолієвої кислоти. Юнігамма® викликає інтерес у першу чергу завдяки високій дозі уридину в його складі і його найбіодоступнішій формі — уридину монофосфат2. З огляду на високий вміст уридину (150 мг/капсулу) і синергічний ефект додаткових компонентів можна стверджувати, що включення препарату Юнігамма® в схему лікування хронічного болю з проявами невропатії сприяє нейрорегенерації, опосередкованому протибольовому ефекту і посиленню клітинного метаболізму1,5.
Юнігамма® – оптимальна гамма компонентів для відновлення нервових клітин
Компоненти Юнігамма® сприяють:
1
Відновленню мієлінової оболонки ушкоджених нервів1
2
Зменшенню вираженості болю та парестезій3
3
Покращенню чутливості уражених нервів2
4
Покращенню якості життя пацієнтів3
5
Запобіганню подальшого прогресування нейропатії2
Список літератури:
1. Negrаo L. Effect of the combination of uridine nucleotides, folic acid and vitamin B12 on the clinical expression of peripheral neuropathies
2. Wurtman R.J.A., Department of Brain and Cognitive Sciences, Massachusetts Institute of Technology. Nutrient Combination that Can. Affect. Synapse Formation. 2014.
3. Pooler A.M., Guez D.H., Benedictus R., Wurtman R.J. Uridine enhances neurite outgrowth in nerve growth factor-differentiated PC12. Neuroscience. 2005. 134. 207-214.
4. Materazzi M. Use of uridine in the pharmacological treatment of the peripheral complications of diabetes
5. Інформаційна листівка Юнігамма®
Під «основною терапією» слід розуміти лікування за допомогою НПВП, парацетомолу, метамізолу натрію, габапентину, прегабаліну, антидепресантів та ін.

Дієтична добавка. Не є лікарськими засобом. Навмисна неточність у написанні слова «гама» з метою посилення рекламного повідомлення.